Індустріальні масла

Індустріальні масла працюють в промисловості і в побутових цілях для змащення різного роду механізмів. У такі масла в деяких випадках можуть заливатися антиокислювальні, загущаючі, протикорозійні присадки, вдосконалюють їх властивості. Лінійка індустріальних масел регулярно поповнюється новими розробками.
Залежно від в’язкості індустріальні масла бувають легкими, середніми і важкими.
Легкі індустріальні масла (в’язкість при 50 ° С 5-10 сст) використовуються для змазування високошвидкісних механізмів з невеликим навантаженням. До цієї групи входить масло Л (Велос) і Т (вазелінове), що використовується для змазування прядильних і крутильних механізмів (текстильна галузь промисловості), шпинделів (верстати для металообробки); сепараторне масло Л; швейне масло для швейних, в’язальних і трикотажних машин; приладове масло МВП (t застигання -60 ° С) для змазування вимірювальних приладів.

Середні індустріальні масла (в’язкість при 50 ° С 10-50 сст) застосовують для змазування вузлів і механізмів, що експлуатуються в середніх швидкісних і навантажувальних режимах. Ця група включає в себе веретенні масла, машинні масла, а також сепараторне масло Т. Такі масла використовуються в багатьох індустріальних сферах; наприклад, для змазування підшипників електродвигунів і гідросистем верстатів для металообробки.

Важкі індустріальні масла (в’язкість при 100 ° С 10-30 сст) застосовують для змазування промислового устаткування, що експлуатується при малій швидкості і великому навантаженні, скажімо, ковальсько-пресове обладнання, черв’ячні передачі, зубчасті передачі.
Але це ще не все. Крім цих груп, до індустріальних олій належать і приладові масла для змащування контрольно-вимірювальної апаратури, що мають досить високу в’язкість (10-20 сст при 50oС) і низьку температуру застигання (до -70 ° С); годинні масла (в’язкість при 50 ° С 20-30 сст); турбінні масла (в’язкість при 50 ° С 20-50 сст), що мають високі антіоокіслітельние і деемульгуючі якості; компресорні масла для змащення поршневих і ротаційних компресорів. Також до останньої групи належать рефрижераторні масла для змащення компресорів холодильних машин. Ще одну групу індустріальних масел складають гідравлічні масла , що використовуються в якості технічних рідин в гідросистемах (гальмівні системи автомобілів, гідравлічні верстатів). Вони володіють низькими (до -70 ° С) температурами застигання, окисної стійкістю.