Компресорні масла

Відображаються усі з 12 результатів

В залежності від областей застосування і вимог, що пред’являються компресорні масла підрозділяють на класи:

– для поршневих і ротаційних компресорів;

– для турбокомпресорних машин;

– для холодильних компресорів.


Масла для поршневих і ротаційних компресорів

Масла цього класу широко застосовують для змащування компресорів, експлуатованих в різних галузях промисловості і на транспорті. У поршневих і ротаційних компресорах мастило знаходиться в прямому зіткненні зі стисненим газом, які мають високу температуру. Склад і властивості газу в значній мірі визначають вимоги до масла і його працездатність.


В поршневих компресорах масла застосовують для змазування циліндрів і клапанів, а також в якості ущільнюючого середовища для герметизації камери стиснення. Деталі механізму руху зазвичай змащують індустріальними маслами. У компресорах з єдиною системою змащення циліндрів і механізму руху застосовують тільки компресорні масла.


Що стосується компресорних машин в’язкість є однією з основних експлуатаційних характеристик масла. Від в’язкості залежать втрати енергії на тертя, знос поверхонь тертя деталей, ущільнення поршневих кілець, час запуску компресора, температура поверхонь тертя.


Освіта відкладень коксу залежить від термічної стабільності масла, а також від його в’язкості. Масло більш низької в’язкості швидше переміщається по нагнітальному тракту компресора і утворює менше відкладень в системі нагнітання. Відповідно до правил техніки безпеки експлуатації стаціонарних повітряних компресорів (стандарт ISO 5388) для компресорів, змащуваних маслом, відкладення коксу повинні своєчасно видалятися.


Слід мати на увазі, що існуючу думку про зв’язок температури спалаху масла з його безпечною експлуатацією є невірним. Висока температура спалаху не гарантує більшої безпеки їх застосування в порівнянні з маслами, які мають меншу температуру спалаху. Для поршневих компресорів важливіша температура самозаймання компресорних масел, яка для дистилятів масел з низькою температурою спалаху вище, ніж для залишкових високов’язких масел.


Масла для турбокомпресорів

Як і у випадку з маслом для поршневого типу компресорних установок, тут велике значення має забезпечення герметичності в зазорах між усіма зубами і западинами. Також важливо, щоб пари, котрі піддаються стисненню, охолоджувалися до оптимальної температури. Все це забезпечується за допомогою введення масляного розчину в роботу компресорів. Масла утворюють плівку, що і стає запорукою герметичності і нормальної температури парів. Впорскування масла допомагає контролювати температуру в завершальному процесі стиснення повітря. Крім цього картера забезпечується мінімальна різниця температур.


Масло для турбокомпресорів має відповідати кільком вимогам. Мінімальною величиною в’язкості повинен бути показник не нижче 7, а температура займання не повинна бути нижче 180 градусів. Перед тим, як використовувати масло, потрібно враховувати таку особливість як робоча температура масла. Якщо вона менше 90 градусів, період між змінами масла подовжується. Якщо робоча температура вища, це збільшує витрату масла, оскільки з’являється необхідність його частої заміни. Щоб робота механізму була максимально ефективною і довговічною, фахівці рекомендують для гвинтових компресорів використовувати тільки високоякісні масла, розроблені спеціально для цих цілей.


Масла для компресорів холодильних машин

До компресорним маслам для холодильних машин висувають специфічні вимоги, обумовлені безперервним контактом змащуючого матеріалу з Хладогенти, а також постійною зміною температури і тиску середовища. Для компресорів холодильних машин слід застосовувати мінеральні і синтетичні масла з досить низькою температурою застигання і високою хімічною стабільністю.


Під хімічною стабільністю слід розуміти схильність компресорних масел до взаємодії з холодоагентами на основі галогенопроізводних вуглеводнів жирного ряду при підвищених температурах і тиску. Найважливішою експлуатаційної характеристикою холодильних масел є їх здатність до взаємного розчинення з хладонами, а також температура, при якій з розчинів випадають пластівці парафіну.