Консерваційні масла

Консерваційні масла (КМ) – це кошти тимчасового протикорозійного захисту на основі мінеральної або синтетичного масла зі значним вмістом маслорастворімих інгібіторів корозії, призначені для зовнішньої і внутрішньої консервації металовиробів під час зберігання або транспортування в різних умовах ( не застосовується для їх експлуатації). При використанні консерваційного мастила знаходиться на зберіганні техніку перед введенням в експлуатацію необхідно розконсервувати, тобто видалити консерваційні масло.

Консерваційні і консерваційно-робочі масла

Консерваційні, а також консерваційно-робочі масла (робочі масла з інгібітором корозії) широко застосовують на заводах різних галузей промисловості – автомобільної, тракторної, інструментальної, верстатобудівної, суднобудівної, авіаційної, підшипникової, сільськогосподарського машинобудування для межоперационной захисту деталей і вузлів і консервації готових виробів. У першому випадку захисні масла наносять на вироби методом занурення або пульверизації. Готові вироби (двигуни, компресори, редуктори та ін.) Консервують, наливаючи захисне масло в картер з подальшою короткочасною роботою двигуна або механізму на холостому ходу (протягом 15- 20 хв). Аналогічно консервують двигуни, встановлені на автотракторної та іншої техніки у споживачів. Після короткочасної роботи двигуна на холостому ходу захисне масло повинне бути присутнім на всій поверхні дзеркала циліндра та інших деталях, що не піддаються змазування в процесі роботи.


Після цього консерваційні та консерваційно-робочі масла, як правило, зливають. Консерваційно-робочі масла можуть бути залишені в картері на період зберігання, і на них дозволена тимчасова експлуатація автотракторної техніки. Експлуатувати, навіть на короткий час, техніку на консерваційних маслах забороняється.


Робітничо-консерваційні масла

Сучасні моторні та трансмісійні масла за рівнем функціональних властивостей задовольняють вимогам нормальної експлуатації відповідних машин і механізмів, здатні зменшувати окремі види зношування. Наприклад, моторні масла групи Г та Г 2 , що містять миючі присадки до 5-8%, без введення в них інгібіторів корозії мають відповідний рівень захисних властивостей і здатні захищати двигуни внутрішнього згоряння при періодичної експлуатації та зберіганні до 1 ,5 років. При більш тривалих строках зберігання в олії необхідно вводити спеціальні інгібітори корозії, створювати робітничо-консерваційні масла, що забезпечують захист від корозії і корозійно-механічного зношування терміном до 10-15 років.


Робітничо-консерваційні масла в порівнянні з робітниками і чисто консерваційними характеризуються більш високим рівнем поверхневих властивостей, плівки робітничо-консерваційних масел володіють значно більшими адсорбционно-хемосорбціонних властивостями. Цим визначаються не тільки їх висока захисна ефективність в тонкій плівці, а й інші поверхневі властивості: антикорозійні, змащувальні, протизносні і протизадирні, що досягається поєднанням відповідних ПАР.