Масла теплоносії (термомасла)

Показано один результат

Енергетика багатьох сучасних хімічних процесів заснована на застосуванні рідких теплоносіїв і робочих середовищ із специфічними хімічними, теплофізичними і реологічні властивості. На ряді таких виробництв успішно застосовують нетоксичні нафтові олії – теплоносії, що відрізняються досить високими термічною стабільністю і температурою самозаймання.


Високотемпературні нафтові олії – теплоносії, працездатні до 280-320 ° С, являють собою продукти глибокої переробки нафти, в яких завдяки технологічним процесу досягається високий вміст ароматичних вуглеводнів. Тому в позначеннях масел, як правило, включена абревіатура АМТ (ароматизоване масло -теплоносітель), а наступна потім цифра вказує приблизну гранично допустиму температуру тривалого застосування.


Масла випускаються як мінеральні так і синтетичні, для експлуатації як в закритому (безповітряному) так і у відкритому (ванна, подвійний котел) контурі.


Температурний діапазон використання різних теплоносіїв варіюється від -115 ° C до 410 ° C. При підборі теплоносія необхідно орієнтуватися на рекомендовані температурні діапазони використання, щоб вони максимально відповідали технологічних процесів виробництва. Теплоносії служать тривалий термін, якщо їх експлуатувати при нормальних умовах і температурах не вище рекомендованих для кожного теплоносія. Однак на практиці термін придатності рідини залежить від багатьох факторів: наявність / відсутність перепадів температури в системі, рівномірності нагріву різних частин системи, відсутність контакту з повітрям в камері розширення. В правильно сконструйованої і працюючій системі можна очікувати, що теплоносій прослужить кілька років. Теплоносії можуть використовуватися як в рідкій так і порообразной фазі.


Переваги термомасел перед водою і парою:


  • температурний діапазон від 50 ° C до 410 ° C
  • широкий спектр потужності – до 45 МВт для одного нагрівача
  • відсутність теплового випромінювання завдяки незначній внутрішнього оздоблення
  • оптимальний розподіл тепла
  • має велику теплоємність і має високий коефіцієнт тепловіддачі.

  • немає корозії в опалювальних системах, а також іншому обладнанні.

  • термомасло не потребує попередньому зміні хімічного складу (в порівнянні, наприклад з водопідготовкою для виробництва пара)
  • відсутня необхідність у використанні котлів високого тиску
  • термомасло, завдяки своїй високій точки кипіння циркулює в системі майже без тиску.

  • термомасло є екологічно чистим паливом. весь технологічний цикл є закритим, відсутні викиди в навколишнє середовище.