МОР (мастильно-охолоджуючі рідини)

Мастильно-охолодні рідини (МОР) застосовують в машинобудуванні, металургії, приладобудуванні та інших галузях промисловості головним чином для відводу тепла від ріжучого інструменту. Вони знижують температуру в зоні обробки і тим самим підвищують стійкість ріжучого інструменту, поліпшують якість оброблюваної поверхні і оберігають від корозії різальний інструмент і оброблювану заготовку. Раціональне застосування МОР дозволяє в ряді випадків підвищити стійкість різального інструмента від 1,5 до 4 разів.


Мастильно-охолоджуючі рідини і способи їх застосування, ефективні для однієї групи оброблюваних матеріалів і видів обробки, можуть бути малоефективними для інших оброблюваних матеріалів і видів обробки і навіть мати шкідливий вплив. Кожній комбінації: оброблюваний матеріал – вид обробки – інструментальний матеріал – режим різання повинна відповідати певна, найбільш ефективна для даних умов МОР.


МОР застосовуються для: деформационной, термічної, лезвийной, (точіння, фрезерування, свердління, Різьбонарізання) абразивної обробки (шліфування), штампування, волочіння, прокатки Устаткування металів в металообробній промисловості, а так само змивання форм в будівельній промисловості.

ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИБОРУ І ЗАСТОСУВАННЯ МОР

Вибір типу і марки як водозмішуючі, так і масляних МОР – складна задача, яка вирішується індивідуально. При виборі і експлуатації МОР фахівці зазвичай керуються рекомендаціями по області застосування, транспортування, зберігання, приготування робочих емульсій (для водоемульсійних МОР), контролю і коригування якості, утилізації, охорони праці при роботі. Для конкретних процесів металообробки МОР вибирають відповідно до типу операцій, способом подачі в зону обробки, характеристикою оброблюваних матеріалів, оптимальним співвідношенням ціни і якості і т.д.