Турбінні масла

Відображаються усі з 6 результатів

Турбінні масла призначені для змазування і охолодження підшипників різних турбоагрегатів: парових і газових турбін, гідротурбін, турбокомпресорних машин. Ці ж масла використовують як робочі рідини в системах регулювання турбоагрегатів, а також в циркуляційних і гідравлічних системах різних промислових механізмах.


Загальні вимоги та властивості

Турбінні мастила повинні мати гарну стабільність проти окислення, не виділяти при тривалій роботі опадів, неутворювати стійкою емульсії з водою, яка може проникати в мастильну систему при експлуатації, захищати поверхню сталевих деталей від корозійного впливу. Перераховані експлуатаційні властивості досягаються використанням високоякісних нафт, застосуванням глибокого очищення при переробці та введенням композицій присадок, що поліпшують антиокислювальні, деемульгуючі, антикорозійні властивості масел.


Забруднення масла шлаками і вологою сприяє електроерозії підшипників, знижує надійність роботи систем регулювання і ущільнення вала турбогенератора, призводить до зносу наполегливих колодок і вкладишів підшипників (тягне за собою зростання матеріальних витрат на ремонт обладнання), погіршує експлуатаційні властивості і знижує термін служби турбінних масел.

В процесі експлуатації в маслопроводах ТЕС накопичуються забруднення, що погіршують якість турбінних масел. Якісне очищення напірних мастилопроводів і, особливо, зливних патрубків і зливних колекторів, а так само турбінного масла забезпечує тривалу надійну роботу турбоагрегатів.


Аналіз відмов, дефектів, пошкоджень енергетичного обладнання свідчить, що до 20-25% інцидентів пов’язані з порушеннями в системі маслоснабжения і якостей