Редукторні масла

Редукторні масла – нафтові або синтетичні масла і їх суміші, що використовуються для захисту від корозії, запобігання задирака, зниження зносу і збільшення довговічності зубчастих, черв’ячних і гвинтових передач, наприклад швидкохідних коробок передач металорізальних верстатів, редукторів прокатних станів, відкритих лебідок та іншого промислового обладнання; один з видів індустріальних масел.

Редукторні масла зазвичай готують на основі дистилятів і залишкових нафтових масел або їх сумішей. Для змазування деяких зубчастих передач, в першу чергу високонавантажених черв’ячних редукторів, які встановлюються в кульових млинах, машинах з виробництва паперу, станах для гарячої прокатки пластмас і т. Д., Застосовують синтетичні масла, найчастіше на основі поліолефінів, а також суміші цих олій з нафтовими.

Для поліпшення експлуатаційних властивостей редукторних масел, в них вводять присадки: антиокислювальні (напр., 0,5-0,8% по масі 2,6-ді-трет-бутил-4-метілфенол), протизносні (1,0 -2,5% ді-з-октілдітіофосфата Zn і ін.), протизадирні (напр., 3-4% 1,2-біс- (алкілбензілтіо) етану, 5-6% фракції 160-250 ° С осернением вуглеводнів С3 С5, 4-5% пента-хлордіфеніла), захисні (0,10-0,15% кислого ефіру алкенілянтарной кислоти і ін.), антипінні (напр., 0,003-0,005% полидиметилсилоксана), депресорні (0,1-0, 5% алкілфе-олята Са та ін.) і т.д.